Релативно ниски температури во околината на Куманово во моментов

Сподели со своите пријатели

Иако претходно имавме најави дека и денеска ќе имаме сончево време, иако веќе половина час после пладне температурите останаа релативно ниски.

Loading...

Така моменталната температура во Куманово е 7 степени целзиусови, која според најавите на синоптичарите би требало да достигне до 11.

Во околината на Куманово имаме и појава на магла во Романовце и Пчиња, а температурата скоро секаде е пониска од центарот на Куманово.

vreme

извор: accuweather

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.