Речиси 800 прекршувања за неносење заштитна маска за едно деноноќие

Сподели со своите пријатели

Во изминатото деноноќие регистрирани се 796 прекршоци за неносење на заштитна маска, информира Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Оттаму секојдневно апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на корона вирусот.

Билјана Анастасова-Костиќ


Leave a Reply