Реакција на злоставувано куче по првиот пријателски допир (видео)

Сподели со своите пријатели

Видеото од престрашениот пес кој завива додека првпат чувствува галење во прифатилиште во Романија, го привлече вниманието на многумина корисници на социјалните мрежи.

Во описот на видеото на Јутјуб се наведува како малечката мелезарка по име Присилија била злоставувана како мала, за да, кога била вдомена, на првото галење почнува да цмили мислејќи дека повторно ќе биде тепана.

По неколку секунди се гледа како Присилија се опушта се повеќе и повеќе, а крајот на видеото веќе ја покажува намачената кучка како се опушта во милозливата игра.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.