Разорен земјотрес ја погоди Италија

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер утрово ја погоди Италија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

 

 

Земјотресот е регистриран на 66 километри источно од Римини, на длабочина од 10 километри.

Како што јави агенцијата Хина, земјотресот бил почувствуван и во Хрватска, Словенија, Босна и Херцеговина….


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Вработените во Њујорк Тајмс започнаа 24-часовен штрајк