Разбудете ја сексуалната желба кај жената

Сподели со своите пријатели

Сите жени немаат еднаква сексуална желба, но кај оние кои спласнала, можете да ја разбудите. Има неколку корисни совети кои можете да ги применувате од наутро до навечер. Секоја жена има единствен сексуален телесен часовник, сметаат сексолозите.

Што ја убива желбата за секс кај жените?

Loading...

Ако научите како функционира можете со одредени техники да постигнете да посакува повеќе секс кога вам ви одговара.Ако е утрински тип обидете се да ги пробудите еротските сетила пред да ги отвори очите. Вашите раце нека бидат на нејзиното тело, а кога ќе добиете повратна информација, започнете да си играте со нејзиниот клитроис. Продолжете со нежни допири, а завршете во кучешка поза. После ова нема да и’ треба кафе за да се разбуди.

Митови за сексот во кои треба да престанете да верувате

За попладневен секс, планирајте нешто набрзина. Возбудете ја со пораки во кои ќе и кажете што ја чека. Понекогаш можат да ви послужат и секси играчките, а можете со страст да се препуштите на некое место каде вообичено тоа го правите. Во автомобилот сигурно, никој нема да ви пречи.

Сакате повеќе секс? Овие трикови даваат резултати!

Иако многу двојки не го практикуваат, заедничкото одење во кревет е важно за врската. Направете романтична атмосфера, загрејте се со орален секс, па отидете до таму каде ќе ве одведе страста.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.