Рамзан Кадиров: Нашите борци не промашуваат (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Лидерот на Чеченската Република Рамзан Кадиров објави ново видео на својот канал на Телеграм во кое вели дека неговиот одред Ахмат на многу необичен начин му го честитал роденденот.

Loading...

– Се пукало кон непријателот! Бев задоволен, но некој не се чувствуваше добро бидејќи нашите борци не промашуваат – рече Кадиров.

 


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кадиров му одговори на папата: Tој е жртва на пропаганда