Ракометарките на Куманово утре против Металург

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово утре го играат осмиот натпревар од плеј оф завршницата во домашниот шампионат за дами.

Loading...

За противник на гостински терен ќе го имаат составот на ЖРК Металург.

И двата тима од досега одиграните седум натпревари имаат по четири победи, но Металург е на третата позиција во табелата со еден нерешен меч, додека ЖРК Куманово моментално е на 5та позиција.

Мечот се игра утре со почеток во 15:00 часот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Без струја утре неколку кумановски села, денеска една населба