Ракометарите на Куманово со пораз од Прилеп


Ракометарите на Куманово бележат пораз со резултат 36:30 во мечот против Прилеп кој викендов го играа на гостински терен.

Тимот на Куманово немаше сили да воспостави добра игра уште во првиот дел на средбата, што домаќинот го искористи за предност од 18:12.

Loading...

Вториот дел од средбата двата тима впишаа по 18 погодоци, што не беше доволно за пресврт во резултатот.

Кумановци моментално се на 4то место во табелата по осум одиграни кола.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *