Ракометарите на Куманово се пласираа во Супер лига

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово од следната сезона ќе се натпреваруваат во Суперлигата на македонскиот ракомет, откако освоија петто место во плеј-оф завршницата на Првата лига сезонава.

Loading...

На домашен терен кумановци викендов славеа против составот на Вардар Неготино со 27:22 и заслужено го добија местото во Суперлигата.

Предноста која кумановци на овој натпревар ја направија уште на самиот старт со 9:1 им донесе ветер во грб да продолжат и да ја чуваат предноста до самиот крај на средбата.

Најдобри стрелци беа Андреј Миладиновски и Влатко Тасевски.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Лидија Вукичевиќ со претставата „Обвинителка“ вечерва во Куманово