Ракометарите на Куманово го пречекуваат Вардар

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово денеска на домашен терен го пречекуваат актуелниот шампион, тимот на Вардар, во рамките на 6. коло од ракометната Супер лига на Македонија.

Loading...

Вардар влегува како фаворит во мечот и ќе се обиде да обезбеди шеста победа во низа, додека кумановци досега имаат само една победа од почетокот на сезоната.

Натпреварот започнува во 20 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Приведен кумановец баран со потерница