Ракометарите на Куманово денеска против Вардар

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово денеска на гостински терен го играат 13тиот меч оваа сезона, а за противник ќе го имаат составот на Вардар.

Loading...

Кумановци сѐ уште бркаат втора победа откако годинава влегоа во доста потешката Супер лига на Македонија.

Вардар влегува како фаворит во мечот, со оглед дека од досега одиграните натпревари не бележи ниту еден пораз.

Натпреварот започнува во 13 часот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Едно кумановско село е целосно празно, Черкезе и Романовце со најмногу жители