Работи кои мажите ги копираат од филмовите за возрасни, а жентие не ги сакаат

Сподели со своите пријатели

Многу луѓе гледаат порно филмови за да ги подобрат своите сексуални вештини – но не треба да ги копираат сите потези што ги гледаат на снимките.

Loading...

На социјалната мрежа Редит, жените ги откриле грешките што ги прават мажите кога се обидуваат да имитираат одредени техники што ги гледаат во филмовите за возрасни.

ВНИМАВАЈТЕ: Сексот во вода може да биде опасен!

 

 

Од промена на темпото до потези кои се многу нехигиенски, тоа се работи што мажите ги гледаат во порно видеата, а подоцна се обидуваат да ги копираат во сексот со партнерот:

– Тие го забрзуваат темпото кога ќе им кажете дека се чувствувате добро. Совет: Не менувајте буквално ништо. Продолжете да го правите истото.

Loading...

– Триење на клиторисот како дамка на маица. Кружните движења се клучни, запомнете.

– Ве молиме, стенкајте. Тоа ужасно нè пали.

– По аналниот секс, тие веднаш би се префрлиле на вагинален секс. Ова е совршен начин за инфекција.

 

 

Зошто некои жени преферираат секс со помлади мажи?

– Полудувам кога мажот не може да го најде клиторисот. Целосно го промашува.

Loading...

– Мене ме вознемирува машката опсесија со големината на полниот орган. Ако е големо, одлично. Ако е просечно или помало од тоа, исто така е во ред. Навистина не е должината важна, туку техниката – напишаа окрисничките на Редит во делот за коментари.


Leave a Reply