Работа од соништата! Се бара дегустатор на 3.500 бонбони месечно

Сподели со своите пријатели

Примамлива деловна понуда објави Candy Funhouse, канадска онлајн продавница за слатки, која бара нов „главен готвач за колачи“ кој ќе дегустира повеќе од 3.500 бонбони месечно од неговата фотелја за годишна плата од 100.000 канадски долари.

Loading...

Неговата работа ќе биде „да ја води кондиторската политика на Фанхаус“ и да ги насочува „тројцата „кандиолози“ кои веќе работат.

„На почетокот на минатата година баравме експерти за бонбони, дегустатори на оригинални вкусови“, изјави за AFP Ванеса Јанакијевски-Ребело, портпаролка на Candy Funhouse. „Сега бараме мајстор слаткар кој ќе ги води нашите слаткари!

ПРОЧИТАЈТЕ И:  ЗАСТРАШУВАЧКО: Авион слета на автопат и удри во камион полн со луѓе (ВИДЕО)

 

 

На конкурсот може да се пријави секој кој живее во Северна Америка и има најмалку пет години.

Треба и да ги „сакате слатките“, се додава во огласот.

Loading...

Candy Funhouse вели дека примила повеќе од 100.000 апликации за две недели. „Повеќето од нив беа возрасни, но околу 25 проценти беа деца“, рече портпаролката.

По изборот, новиот вработен ќе помине на „курс за дегустација на несреќа“ и секако ќе има целосно осигурување за стоматолошки услуги.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Казниле илјадници возачи по грешка: Го смениле ограничувањето на брзината, но...