21.09.2019 08:47

РАБОТА ОД СОНИШТАТА: Му платиле 45.000 евра само за да спие (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Алекс Шенон е британски инфлуенсер со адреса во Лос Анџелес кој е платен да спие во најлуксузните хотели во светот.

Неговиот профил @followthenap го следат околу 15.000 луѓе на Инстаграм, а Алекс заработил над 45.000 евра во последните 18 месеци. Луксузните хотели, авиокомпании, па дури и креаторите на пижами го преплавуваат со пораки што поставуваат прашања за соработката, рекол тој за „Дејли меил“.

Loading...

Иако неговата кариера со инфлуенсерството сè уште не му го обезбедила статусот на милионер, Алекс дефинитивно живее како еден од нив. Тој престојувал во некои од најдобрите хотели во светот, пробал јадења и услуги за кои повеќето луѓе можат само да сонуваат, и за сето она што го платиле.

– Во Сан Франциско Прадер, го направија скоро секој оброк на менито за појадок за да го пробам. Ми Беверли Вилшер дозволи да облечам и фотографирам накит вреден 40.000 евра и ми послужи капучино со 24-каратно злато –  рекол тој.

Алекс сè уште работи како креативен директор во модната индустрија, но посветува се повеќе и повеќе време на социјалните мрежи. Тој веќе 10 години е во модната индустрија и вели дека токму тоа му помогнало да научи многу за светот на социјалното вмрежување.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments