Путин: Русија е подготвена да обезбеди вакцина за други земји

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин денеска им порача на лидерите на Г20 дека Русија е подготвена да ја обезбеди својата вакцина Спутник V на другите земји на кои им е потребна.

Русија, исто така, ја подготвува својата втора и трета вакцина, истакна Путин.

Loading...

Тој додаде дека создавањето портфолио на вакцини е заедничка цел.

Сања Костовска


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *