Пукање во училиште во Германија, едно лице повредено

Сподели со своите пријатели

Непознат напаѓач денеска отвори оган во училиште во Германија.

Loading...

Според тамошните медиуми, пукањето се случило на северот на земјата.

Едно лице е рането, а полициските сили набрзо пристигнале на местото на настанот.