10.09.2019 00:49

ПУКАЊЕ ВО ХОЛАНДИЈА: Тројца загинати, еден тешко повреден


Три лица загинаа, а едно е тешко повредено во семеен дом во Додрехт, недалеку од Ротердам, јавуваат холандските медиуми.

Холандскиот Телеграф објави, повикувајќи се на извори блиски до истрагата, дека полицаец пукал членови на неговото семејство, а потоа се самоубил, пренесува Ројтерс.

loading...

Полицијата не може да потврди што точно се случило. Инцидентот се случил околу 17:30 часот и на местото на настанот е испратен хеликоптер и неколку полициски возила, пренесува холандскиот портал НОС.

Градоначалникот на Дордрехт исто така објави преку Твитер, велејќи дека сочувствува со сите што се вклучени во инцидентот и најави дека во текот на вечерта ќе го посети местото на пукањето.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments