Пронашле фотографија стара 20 години и откриле неверојатна вистина

Сподели со своите пријатели

Хајди и Ед Савит, брачна двојка од Дербишир во Велика Британија, пронашле стара фортографија и откриле неверојатна вистина.

Loading...

Имено, станува збор за тоа дека тие биле заљубени како мали.

Двојката се запознала во 2011 година на Универзитетот во Њукасл, каде што Ед студирал психологија и бизнис, а Хајди студирал економија и менаџмент, а по неколку години се венчале.

Тие се сретнаа откако Ед ја праша Хајди како да користи машина за сушење во студентскиот дом.

По четири години врска отишле на вечера со мајките кои почнале да зборуваат за нивното детство, а мајката на Хајди спомнала дека Хајди се заљубил во момчето Ед на летен одмор во Турција кога имала само шест години.

Неговото име изгледало како необична случајност, но не обрнувале премногу внимание додека по неколку недели, нејзината мајка на таванот пронашла фотографии од летниот одмор во 1997 година. Таа веднаш го препознала својот зет во момчето .

„Кога мајка ми ни ја испрати првата фотографија, бев воодушевена. Морав да лежам некое време. Подоцна, семејството на Ед пронашло уште неколку фотографии. Неверојатно“, изјави Хајди за Independent.

Хајди и Ед беа неразделни цело лето и постојано се држеа за рака, а двајцата тврдат дека знаеле дека ќе завршат во брак веднаш штом се запознаат на факултет.

Loading...

„Заедно сме четири години. Тоа е луда идеја дека можеше да се случи и никогаш да не дознаеме“, вели Хајди, додавајќи дека нивните пријатели често им кажуваат дека се работи за судбина и дека нивната приказна звучи како сценарио за филм.