Пронајдете го вистинскиот: Каков маж ви одговара според вашиот знак во Зодијакот?

Сподели со своите пријатели

Постојано наидувате на погрешни мажи, не можете да најдете личност што ви се допаѓа и која ве разбира? Не замарајте се повеќе, хороскопот ќе ги олесни вашите проблеми и ќе го пронајде вистинскиот човек за вас!

Loading...

ОВЕН

Одлично ги разликувате љубовта и сексот, па затоа ви треба маж кој ќе може да ви ги даде и двете.

Тој мора да биде подготвен да ви го посвети целото свое внимание, како во секојдневните обврски, така и во сексуалните фантазии.

Ако тоа не успее, постои ризик да се обидете да пронајдете друг.

БИК

Сензуалноста на овој знак е веќе позната, а мажот кој ќе успее да ве воодушеви е оној кој ќе знае да одржува рамнотежа помеѓу вашите желби и романса.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 30 ноември

БЛИЗНАЦИ

Loading...

Вашиот мозок е најважната работа во врската, затоа побарајте личност која ќе ги исполни вашите интелектуални очекувања отколку вашите физички.

 

 

РАК

Ракот е премногу емотивен, расположението се менува сто пати во текот на денот. Затоа, вистинскиот човек за вас е оној кој има многу разбирање, толеранција и трпеливост.

ЛАВ

Вие сте силен и независен тип на личност, пронајдете маж која ќе ви даде простор за вас и за вашиот развој.

Loading...

ДЕВИЦА

Маж кој не се плаши од предизвици, кој има големи професионални амбиции, како и лични, е вистинскиот за вас.

ВАГА

Потребен ви е маж кој ќе ви покажува емоции, нежност и жртва секој ден. Од друга страна, тој мора да има способност да комуницира искрено и праведно.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 30 ноември

СКОРПИЈА

Скорпиите се сметаат за силни и доминантни. Затоа, мажот што ви се допаѓа мора да знае како да се справи со вашата енергија и страсти.

 

Loading...

 

СТРЕЛЕЦ

Вие сте жешки и динамични, тешко е да ве „фати“. Вистинскиот маж за вас е оној кој ќе ве смири, кога ќе ве „удрат бубачките“.

ЈАРЕЦ

Вие сте многу воздржани кога станува збор за физички контакт, пронајдете човек со кого ќе се чувствувате слободни.

ВОДОЛИЈА

Loading...

Не сакате отворено да ги покажувате своите чувства, па затоа е важно да пронајдете маж на кој ќе му верувате.

Ќе се опуштите полесно и ќе имате поголема слобода. Многу е важно да нема љубомора во врската, тоа само ќе ве натера повторно да „замолчите“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за среда, 30 ноември

РИБИ

Вие сте голем сонувач, ја идеализирате љубовта и поради тоа често сте повредени. Важно е за вас да пронајдете маж кој ќе ве научи да разберете што е реалност.

 

Loading...