25.02.2017 13:12

Пронајдено опожарено возило, претходно користено за разбојништво во Куманово

Facebook Twitter Google+

Во текот на вчерашниот ден во 14,50 часот во Скопје на место викано „Велеполе“ било пронајдено опожарено патничко моторно возило„Рено Сеник“, сопственост на В.С. од Куманово.

Како што додаваат од Министерството за внатрешни работи, возилото било предмет од кривично дело „разбојништво“ на подрачје од Полициска станица Куманово.

фото: архива

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments