25.02.2017 13:12

Пронајдено опожарено возило, претходно користено за разбојништво во Куманово


Во текот на вчерашниот ден во 14,50 часот во Скопје на место викано „Велеполе“ било пронајдено опожарено патничко моторно возило„Рено Сеник“, сопственост на В.С. од Куманово.

Како што додаваат од Министерството за внатрешни работи, возилото било предмет од кривично дело „разбојништво“ на подрачје од Полициска станица Куманово.

фото: архива

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments