Пронајдено е телото на 6-годишното девојче од Тетово

Сподели со своите пријатели

Пронаjдено е безживотното тело на 6-годишното девојче Дрита Амети, кое пред една недела исчезна во поплавите во Тетовско. 

Loading...

Телото го пронашле жителите на селото Шипковица со помош на АРМ под урнатините од куќата на нејзиниот братучед, неколку куќи подалеку од нејзиниот дом.

Потрагата траеше една недела, а телото на девојчето е е пронајдена сабајлево во 11 ипол, во подрумот од куѓата.

Во моментов се очекува јавен обвинител да изврши увид.

Во поплавите во Тетовско зачинаа шест луѓе, од кои три деца.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.