Промовиран спотот за песната на Тоше Проески – „If you wanna leave me“ (видео)

Сподели со своите пријатели

По повод одбележувањето на 25-ти јануари, родендено на Тоше Проески, вчера беше промовирана новата песна насловена како „If you wanna leave me“, како и видео запис за истата.

Песната е во латино верзија, додека баладата се уште се подготвува во студио во Лондон. Режисер на спотот е Дарио Јанковиќ.

Албум со насловот „Secret Place“ во подготовка на англискиот продуцент Енди Рајт, соработник на Тоше Проески за албумот на англиски јазик, со поддршка на петре Црнетиќ е веќе во изработка и наскроо ќе ги израдува сите фанови на трагично загинатата македонска музичка легенда.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.