Променливо облачно со сончеви периоди

Сподели со своите пријатели

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по котлините со магла или значителна ниска облачност која попладне ќе се намалува.Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 5, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Loading...

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево до умернео облачно време. Температурата ќе се движи околу два степени под нулата во текот на утрото и максимални шест степени во текот на пладневните часови.

Во следните денови продолжува периодот на стабилно и суво време со умерена до значителна облачност најизразена во недела и понеделник, по котлините и понатаму ќе има појава на магла.

Весна Јаневска


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *