05.12.2019 08:40

Променливо облачно и студено време

Facebook Twitter Google+

Преку ноќта од север се намали облачноста, но на југ и понатаму остана претежно облачно. Понекаде по котлините има магла утринава и понекаде дува слаб.

Наутро по котлините со појава на магла, а преку денот времето ќе биде променливо облачно и студено со слаб до умерен претежно југоисточен ветер. На северот ќе има повеќе сончеви периоди.

loading...

Дневната температура ќе биде во интервал од 2 до 8 степени.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме претежно сончево време со максимална температура до 6 степени.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments