Професорка испраќала секси пораки на ученик, па ја уапсиле

Сподели со своите пријатели

Џули Хувер (38), професорка по математика од Флорида, била уапсена и обвинета за испраќање несоодветни пораки на ученик во средното училиште каде што предава.

Loading...

Според WCTV, таа сакала да го донесе дома додека нејзиниот сопруг бил отсутен.

Училиштето сѐ уште не се огласило

Џули работи во католичко училиште во Пери, Флорида.

Училиштето сѐ уште не реагирало по инцидентот.

Полицијата соопшти дека ја обвинила наставничката за една точка, барање секс со ученик.

Полицијата била алармирана од мајката на ученикот која ги нашла пораките.

Таа на полицијата ѝ кажала дека учителката планирала да го донесе ученикот дома кога нејзиниот сопруг ќе замине.

Наставничката е уапсена

Наставничката била уапсена и пуштена од притвор откако платил кауција од 15.000 долари и ќе ѝ се суди на слобода.

Loading...

Таа работи во училиштето во Флорида од 2018 година.