22.02.2018 12:15

Продолжува борбата за пласман во осминафинелто на Лигата на Европа


Во Лигата на Европа вечерва се играат 15 реванш натпревари од шеснаесетина финалната фаза.

Почетокот на битките беше даден вчера, кога ЦСКА Москва успеа да ја елиминира српска Црвена Звезда.

Стартот на денешните битки повторно ќе биде во Москва, каде што локалниот тим на Локомотив ја пречекува Ница по успехот со 3:2 во првиот дуел.

Средби од денешната програма:

Од 17:00 часот:

Локомотив Москва – Ница (3:2 pо првиот натпревар)

Од 19:00 часот:

Атлетико Мадрид – Копенхаген (4: 1 по првиот натпревар)

Динамо Киев – АЕК Атина (1: 1)

Зенит – Селтик (0: 1)

Лајпциг – Наполи (3: 1)

Виљареал – Лион (1: 3)

Викторија Плзен – Партизан (1: 1)

Лацио – Стеауа (0: 1)

Спортинг Лисабон – Астана (3: 1)

Од 21:05 часот:

Аталанта – Борусија Дортмунд (2:3 по првиот натпревар)

Атлетик Билбао – Спартак Москва (3: 1)

РБ Салцбург – Реал Сосиедад (2: 2)

Милан – Лудогорец (3: 0)

Арсенал – Естерсунд (3: 0)

Брага – Олимпик Марсеј (0: 3)./МИА


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments