Приведени двајца кумановци поради поседување марихуана

Сподели со своите пријатели

Двајца кумановци биле приведени во текот на вчерашниот ден, откако полицијата им пронашла марихуана.

Loading...

– На 06.10.2021 во 18.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Ж.А.(38) и С.Б.(25) од Куманово, затоа што кај нив била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски