Приведени 38 прекршувачи на полицискиот час, за маски казнети 81 лице

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.05) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 38 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 30 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 81 прекршок.

Loading...

За последните 24 часа на територијата на Република Северна Македонија на 210 лица им се издадени решенија за изолација, а седум лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што едно лице не ја почитувало мерката за изолација и самоизолација, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *