Приведена кумановка, полицијата дома ѝ пронашла дрога

Сподели со своите пријатели

Триесет и седумгодишна кумановка била приведена денеска откако полицијата дома ѝ пронашла прашкаста материја.

Loading...

– Денеска(04.05.2021), полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода С.Ј.(37) од Куманово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кафеава прашкаста материја и едно пакување со бела прашкаста материја, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *