Приведен жител на Липково, нападнал полицаец

Сподели со своите пријатели

Шеесет и шестгодишен липковец бил приведен откако нападнал полициски службеник.

Loading...

– На 29.07.2021 околу 18.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.И.(66) од с.Брест, општина Липково со живеалиште во Норвешка, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Тој бил приведен во СВР Куманово и по целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски


Leave a Reply