Приведен кумановец кој физички си го нападнал татко си

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишен кумановец бил приведен вчера откако физички го нападнал својот татко.

Loading...

– На 28.05.2023 година во 12.40 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода дваесет и двегодишник од Куманово затоа што на улицата „402“ во Куманово физички го нападнал неговиот 52-годишен татко.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, велат од полицијата.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пет пожари изминатото деноноќие во куманвско