Приведен криминалец од Куманово, баран со потерница

Сподели со своите пријатели

Дваесет и петгодишен кумановец баран со потерница за издржување затворска казна е приведен.

Loading...

– На 01.03.2021 во 15:45 часот полициски службеници од СВР Kуманово го приведоа А.Д. (25) од Куманово, кој се барал со потерница од Основен суд Куманово за издржување казна затвор во траење од две години за сторено кривично дело по чл.236 ст.1 од КЗ, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето е спроведено во КПУ Идризово.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *