Приведен дилер од кумановско

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестгодишен кумановец е приведен денеска, откако полицијата му пронашла дрога.

Loading...

– Денеска (13.04.2021) полициски службеници од СВР Куманово го лишија од слобода Б.Ј.(36) од село Табановце, затоа што при извршена контрола во патничко возило „форд фокус“, со кумановски регистарски ознаки, кое тој го управувал, биле пронајдени и одземени прашкаста материја и марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лицето е приведено и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *