Приведен бегалец од кумановскиот затвор

Сподели со своите пријатели

Педесет и седумгодишник кој биле избеган од Затворот Куманово вчера бил приведен.

Loading...

– На 05.05.2024 во 22.00 часот, полициски службеници од ОВР Неготино го привеле Д.М.(57) од село Долни Дисан, неготинско, поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор Куманово каде што издржувал затворска казна, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат оттаму, лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Куманово за доиздржување на казната.

Никола Ивановски