Приведен 44-годишен кумановец за издржување затворска казна

Сподели со своите пријатели

Четириесет и четиригодишен кумановец вчера бил риведен за издржување затворска казна.

Loading...

– На 12.05.2022 година во 17.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода М.Р. (44) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Како што појаснуваат од кумановската полиција, Тој се барал за издржување на затворска казна за сторено кривично дело по член 378 од Кривичниот законик – „фалсификување исправа“.

М.Р. бил спроведен во Казнено-поправната установа К’шање за издржување на казната.

Никола Ивановски