Приведен 19-годишник од Куманово, му пронашле марихуана

Сподели со своите пријатели

Деветнаесетгодишник од Куманово ноќва, два часа по полноќ, бил приведен откако полицијата му пронашла марихуана.

Loading...

– На 24.09.2021 во 02.15 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Н.(19) од Куманово затоа што кај него била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски