15.10.2019 10:25

Приведен 15-годишник од Куманово со марихуана

Facebook Twitter Google+

Полициски службеници од СВР Куманово вчера околу 15 часот лишиле од слобода 15-годишен малолетник од Куманово, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, стои во извештајт на МВР.

Loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments