Пристигнува новиот Call of Duty: Modern Warfare III (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Activision објави како изгледа продолжението на популарната игра Call of Duty, која првпат беше објавена на почетокот на август.

Loading...

Новата игра носи кампања за еден играч, која се очекува да биде продолжение на Modern Warfare II од 2022 година.

Мултиплеерот ќе има 16 мапи и стандардни режими како оние што беа пронајдени во претходните делови (kill confirmed, deathmatch, 3×3…)

Call of Duty Modern Warfare III има официјален датум на објавување на 10 ноември 2023 година.

Во текот на август ќе се одржи специјален настан во популарната бој ројал игра Call of Duty Warzone, каде ќе бидат споделени повеќе детали.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  4 типа на луѓе кои секогаш доцнат: Во кој се препознавате вие?

Activision допрва треба да потврди на кои платформи ќе биде објавена играта, но се очекува да биде на PlayStation, Xbox и PC.

 

Loading...