Приказна која ќе ве растажи: Ѝ останале уште неколку дена живот, па решила да се „омажи“

Сподели со своите пријатели

Ема Едвардс имала само девет години кога ѝ била дијагностицирана леукемија, која за жал не можела да ја победи.

Loading...

Оваа малечка од САД кога дознала дека ѝ остануваат уште неколку дена сонувала само еден сон – сакала да се омажи.

Пред да почине, тоа ѝ беше овозможено.

Нејзината симпатија Даниел Вилијамс и Ема успеале да направат мала „венчавка“ пред, за жал, срцето на малата Ема да престане да чука.

Со помош на познатата хуманитарна фондација Make-a-wish, родителите на Ема успеале да организираат свадба на која девојчето го исполнило својот сон.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  4 типа на луѓе кои секогаш доцнат: Во кој се препознавате вие?

Свадбата се одржа на 29 јуни, а Ема, за жал, почина од леукемија на 11 јули оваа година.

 

Loading...