Пријавено пукање на фудбалски стадион во Куманово

Сподели со своите пријатели

Ноќва во кумановската полиција исплашени граѓани пријавиле дека слушнале пукање кое доаѓало од фудбалскиот стадион.

Loading...

– На 11.07.2024 година во 01.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека се слушнало пукање кое доаѓало од фудбалски стадион во Куманово, во кој во моментот не се одржувал никаков настан, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал 82-годишник на булевар