Претставата „Зад кулисите“ поради здравствени причини на актерките е откажана

Сподели со своите пријатели

Претставата „Зад кулисите“ која на репертоарот на кумановскиот театар беше закажана зсо почеток во 20.00 ч. се откажува поради здравствени причини на една од актерките, соопштуваат од Театар Куманово.

Loading...

Сепак претставата ќе остане на репертоарот на актерите и истата ќе се прикажува следниот месец.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.