Претседателот Пендаровски утре ќе се вакцинира во Куманово

Сподели со своите пријатели

Претседателот Стево Пендаровски, утре во 14:00 часот ќе прими вакцина против Ковид-19 во вакциналниот пункт во спортската сала на СОУ „Перо Наков“, во Куманово, соопштуваат претседателскиот Кабинет.

Loading...

Од таму не наведуваат со која вакцина ќе биде векциниран претседателот, но по завршувањето на вакцинацијата е предвидена изјава на претседателот Пендаровски за медиумите.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *