Претседателот Пендаровски со сочувство за смртта на кралицата Елизабета

Сподели со своите пријатели

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати сочувство за смртта на кралицата Елизабета Втора.

Loading...

– Изразувам најдлабоко сочувство за смртта на Нејзиното Величество Кралицата Елизабета II. Нејзината доживотна определба да му служи на народот, посветеност и лидерство дури и во најтешките мигови, ќе бидат трајна инспирација за новите генерации, напиша Пендаровски.

 

 

 

Инаку, кралицата денеска почина во својата палата на 96-годишна возраст.