Претепана вработена во кумановската болница

Сподели со своите пријатели

Вработена во Општа болница Куманово вчеравечер била физички нападната од две лица.

Loading...

– На 24.05.2023 година во 20.50 часот во СВР Куманово З.А. (37) од Куманово пријавила дека додека била на своето работно место во Општа болница Куманово била физички нападната од две лица, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Без струја утре неколку кумановски села, денеска една населба