11.09.2019 01:51

Премиерката на Србија со нејзината партнерка и премиерот на Луксембург со неговиот сопруг на фудбалски натпревар


Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, присуствуваше на вечерашниот меч на репрезентациите на Луксембург и Србија, за квалификациите за Европските првенства на стадионот „Хозе Бартел“ во Луксембург.

Премиерката на Србија и нејзината девојка Милица Ѓорќиќ беа пречекани петнаесетина минути пред почетокот на играта од страна на премиерот Гзавија Бетел со неговиотпартнер Готје Дете, како и од министерот за спорт Дан Керш и претседателите на Фудбалските сојузи на Србија и Луксембург Пол Филип и Славиша Кокез.

loading...

Ги поздравија играчите од трибините и химните кои беа интонирани пред натпреварот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments