11.09.2019 01:51

Премиерката на Србија со нејзината партнерка и премиерот на Луксембург со неговиот сопруг на фудбалски натпревар

Facebook Twitter Google+

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, присуствуваше на вечерашниот меч на репрезентациите на Луксембург и Србија, за квалификациите за Европските првенства на стадионот „Хозе Бартел“ во Луксембург.

Премиерката на Србија и нејзината девојка Милица Ѓорќиќ беа пречекани петнаесетина минути пред почетокот на играта од страна на премиерот Гзавија Бетел со неговиотпартнер Готје Дете, како и од министерот за спорт Дан Керш и претседателите на Фудбалските сојузи на Србија и Луксембург Пол Филип и Славиша Кокез.

loading...

Ги поздравија играчите од трибините и химните кои беа интонирани пред натпреварот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments