Прекини на електрична енергија на неколку улици низ градот

Сподели со своите пријатели

Во периодот од 8:30 до 14 часот без електрична енергија ќе бидат дел од булеварот „Трета Македонска Ударна Бригада“, како и улиците „Васко Карангеловски“, „Бранко Богдански Гуцман“ и „Видое Смилевски Бато“, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станвуа збор за најавени прекини од срана на ЕВН Македонија, поради интервенција во електри дистрибутивната мрежа со цел подобрување на квалитетот на услугата за корисниците.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.