Преговорите пропаднаа – СДСМ најавува нови „бомби“

Сподели со своите пријатели

Откако ноќеска пропадна уште една лидерска средба на која политичките раководители не најдоа решение за излез од кризата и не се постигна никаков договор, денеска опозицијата најави нови бомби.

Loading...

На социјалните мрежи може да се види дека опозицијата ќе продолжи да ги објавува снимените разговори во кои се покажува корумпираноста на дел од власта.

Со препознатливиот хаштаг, на својот Фејсбук профил, лидерот на опозицијата, Зоран Заев најави дека ќе продолжат да „пукаат бомбите“.

Screenshot_213

Што ќе имаме можност да слушнеме овој пат и кога засега нема информации.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.