Прашкаста материја пронајдена кај 21-годишен кумановец

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишен кумановец вчера бил приведен откако полицијата кај него пронашла бела прашкаста материја.

– На 21 .05.2020 во 14.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Т.(21) од Куманово затоа што при преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *