Познатата по*но актерка со сериозен проблем: Ѝ откажале нозете, мажот ја носи до креветот

Сподели со своите пријатели

Поранешната актерка од филмовите за возрасни Џена Џејмсон откри дека боледува од синдромот „Гилен-Баре“, ретко невролошко нарушување во кое имунолошкиот систем ги оштетува нервните клетки на телото, што може да доведе до болка, вкочанетост, па дури и парализа.

Loading...

Имено, нејзиниот партнер Лиор Битон на Инстаграм објави дека неговата сопруга е во болница бидејќи не се чувствува добро, а состојбата ѝ се влошила до таа мера што не можела ни да оди.

– Еј луѓе, најпрво да ви се заблагодарам за љубовта и поддршката што ми ја испративте во пораките. Ве видов сите и го ценам тоа. Лекарите се сомневаат дека се работи за „Гилен-Баре“ синдром и почнале со ИВИГ терапија. Моментално сум во болница и ќе останам таму додека не заврши терапијата. Се надевам дека наскоро ќе си одам дома – напиша Џена во описот на фотографиите кои ги сподели на Инстаграм.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jenna Jameson Bitton (@jennacantlose)

 

После тоа, нејзиниот партнер ја презеде контролата врз нејзиниот Инстаграм профил и ги извести фановите како се чувствува Џена.

Тој рече дека „повраќала неколку недели“ и дека ја испратиле дома додека ги чекала резултатите од КТ. Тогаш нејзината состојба се влошила.

Loading...

– Дојде дома и не можеше да оди. Мускулите на нејзините нозе беа многу слаби, па не можеше да стигне до тоалетот. Таа падна на подот, па јас ја кренав и ја однесов во кревет. А потоа во период од два дена ѝ стана уште полошо, и откажаа нозете и повеќе не можеше да оди – изјавил нејзиниот партнер.

Ја вратил во болница каде ѝ направиле магнетна резонанца, а сега чекаат дополнителни инструкции од докторот.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jenna Jameson Bitton (@jennacantlose)

 

Да потсетиме, Џена беше една од кралиците на филмовите за возрасни, но веќе не се занимава со таа работа.

Во 1993 година почнала да снима филмови за возрасни, а русокосата убавица веднаш била забележана.

Во една прилика признала дека почнала да прави порнографија поради одмазда за прељубата на нејзиното тогашно момче, тату мајсторот Џек. Токму тој ги истетовирал нејзините две споени срца на задникот по кој била позната.

Loading...

Таа во својата книга открила дека била жртва на групно силување кога имала само 16 години, а уште едно силување се случило и кога имала 16 години, а потоа наводно бил вујкото на Џек, што тој го негирал.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jenna Jameson Bitton (@jennacantlose)

 

Била зависничка од ЛСД, кокаин и метамфетамин, а поради раскинувањето со Џек имала проблеми и со килограмите, па извесен период имала само 34 килограми.

Таа подоцна се изјаснила како бисексуалка кога тврдела дека спиела со 100 жени и 30 мажи надвор од сетот.

Подоцна, сепак, се предомислила, па се прогласила за хетеросексуалка, иако признала дека најдобра врска ѝ била со колешката Ники Тајер.

Се омажила двапати – првиот пат со колегата и сопственик на порно компанијата Бред Ермстронг. Таа беше во брак со него 10 недели, а се развеле во 1997 година.

Loading...

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jenna Jameson Bitton (@jennacantlose)

 

Вториот брак траел три години, а бил со сопственикот на порно студио Џеј Грдин. За време на нивниот брак, таа ги снимала сите филмови за возрасни само со него, а потоа дознала дека има рак на кожата.

Успешно го отстранила со операција, а после тоа абортирала и повеќе не можела да забремени со Џеј, што подоцна довело до развод.

Во 2006 година, на Мајспејс го запознала Тито Ортиз, поранешен борец на УФЦ.

Loading...

Три години подоцна таа имала близнаци со него, а тие се разведоа во 2013. А потоа среќата ја нашла со Израелецот Лиор Битон, со кој во 2017 година ја добила ќерката Бател Лу.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Jenna Jameson Bitton (@jennacantlose)

 

Џена во последните неколку години многу се промени – телото го покриваше со тетоважи, правеше ботокс и други операции, а тежината ѝ варираше.

Loading...