Познат е можниот датум за почеток на новата сезона во НБА

Сподели со своите пријатели

Новинарот на „The Athletic“ и поранешен потпретседател на во Мемфис, Џон Холингер го именуваше можниот датум за почеток на новата сезона во НБА.

Loading...

Според изворот, следната сезона може да започне на 18 јануари 2021 година, Денот на Мартин Лутер Кинг, национален празник во САД.

Претходно, во понеделникот, на 12 октомври, заврши сезоната 2019/20 во НБА. Лејкерси станаа сопственици на шампионската титула.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply